Üniversite öğrencisi Yüce’den 5 gündür haber alınamıyor

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan, Maltepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Kısmı 3. sınıf öğrencisi Ali Kemal Yüce’den 15 Haziran’dan beri haber alınamıyor.

En son Kocaeli’nin Kefken ilçesinde görüldüğü öğrenilen Ali Kemal’in annesi Aynur Aziz, ANKA Haber Ajansı’na konuştu.

‘Saat 5, en geç 6’da meskene gelirdi’

Oğlunun hayatından telaş duyduğunu söyleyen anne Aziz şöyle konuştu:

Oğlum 15 Haziran tarihinde konuta gelmedi. Meraklandık. Aradığımızda telefonu meşgul pozisyondaydı. Yanıt vermiyordu. Ondan sonra tekrar aradık, yeniden açmadı. Bu çocuk saat 5 (17.00) en geç 6’da (18.00), hiçbir vakit 9’dan (21.00) sonra konuta gelmeyen bir çocuk olduğu için daha çok meraklandık. Lakin üniversitede kütüphanede ders çalışıyordu, kütüphanede ders çalıştığı için, biz yeniden çocuğun kütüphanede biraz fazla takılıp gelecek haftaki imtihanlara hazırlandığını düşündük. Biraz daha bekledik.

‘Oğlumun hayatından kaygı duyuyorum’

Saat 11.5 (23.30) üzere eşim Ümraniye Atakent Karakolu’na gitti. Sabah oldu. Ali Kemal’in meskene gelmemesi daha evvel hiç olmadı. Onun için çok üzgünüz. Bu olayın da araştırılmasını istiyoruz.

Bir gören duyan olursa lütfen haber versin. Çok üzgünüz. Ne yapacağız çaresiziz, bilmiyoruz. Gören, duyan olursa lütfen bize haber versin. Devletimizin de bütün imkanlarını kullanmış olmamıza karşın bulamadık. Bulamadığımız vakit, biz daha da çok başına bir şey gelmiş olabileceğini düşündük ve çok telaşlandık. Lütfen, oğlumun hayatından kaygıya duyuyorum. Gören, bilen, duyan varsa lütfen bize haber versin. Biz çok çaresiziz, umutla bekliyoruz.