Türkiye gazetesi yazarından darbe iması: Yok tiyatro yok kontrollü filan diye sonradan ciyaklamayın

Türkiye gazetesi muharriri Fuat Uğur, bugünkü “Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir” başlıklı yazısında darbe imasında bulundu. Türkiye’nin tarihinde ne vakit darbe teşebbüsünde bulunulsa ekonomik kahırların azalmaya başladığı ve halkın alım gücünün yükselmeye başladığı yıllara denk geldiğini belirten Uğur, bu noktadaki parametrenin “Türkiye’nin Batı uşaklığını reddetmesi” olduğunu söyledi.

‘CHP’nin başındaki Metaverse figürünün oyun planı belli’

Uğur, Türkiye’nin ekonomik krizin üstesinden gelmek için ‘canhıraş bir çaba içinde’ olduğunu belirterek, “ABD ve AB üzere para basıp üçüncü dünya ülkelerinden istediği kadar malı toplayabilme konforu yok Türkiye’nin” diye yazdı. Ekonomik sorunlara ait olarak “güdümlü muhalefetin ve medyasının istismar edebileceği tüm argümanları sunmakta” diyen Uğur, ‘şimdilik harekete geçmeye niyetlerinin olmadığını‘ kelamlarına ekledi. Uğur, muhalefetin ulusal kenetlenmeye yol açacak rastgele bir olayın iktidarın işine yarayabileceğini düşündüğünü belirterek, “CHP’nin başındaki Metaverse figürünün oyun planı belli” diye kaleme aldı.

İşlerin güzele gitmeye başladığı sırada ‘başlama düdüğünün’ çalınacağını söyleyen Uğur, “Atatürkçü ve solcu kılığındaki FETÖ’cüler ve PKK’nın talimatlarıyla hareket eden HDP’liler aportta bekliyorlar. Onları ‘meşru’ göstermek hedefiyle CHP ve İP’liler de tabii” sözlerini kullandı.

‘Köprüdeki tüm öğrenciler tabanına kadar FETÖ’cüdür’

Hava Harp Okulu öğrencilerinin tahliyesinden rahatsız olduğunu tabir ettiği yazısında Uğur, tarihteki tüm darbecilerin askeri öğrencileri darbe teşebbüslerde görevlendirdiğini lisana getirdi ve 15 Temmuz’da köprüye çıkan askeri öğrencileri işaret etti.

Twitter’dan “Sade Vatandaş” rumuzlu Hava Harp Okulu mezunu eski bir askerin tweetlerine yazısında yer veren Uğur, “Sade Vatandaş”ın “O köprüdeki tüm öğrenciler tabanına kadar FETÖ’cüdür” kelamlarını paylaştı.

‘Yok tiyatro yok denetimli filan diye sonradan ciyaklamayın’

Uğur, yazısını şu sözlerle sonlandırdı:

Amerika’nın Türkiye’deki elemanlarının yüzsüz ve pespaye oluşları bu ülkenin namuslu evlatları için ayırt edici bir kriter. Bitleri kanlandı. Sanıyorlar ki devlet gaflet uykusunda ve ne yapacağını bilmiyor. Ders almadılar. Artık dışarıdan gelecek taarruzların içeride de bir karşılığı olacaktır. Bu ülke insanlarının iş birlikçiler için daha fazla eli kolu bağlı oturmayacağı aşikâr. Üniformalı ya da sivil; ABD’nin Türk cezaevlerindeki tüm askerlerine ve casuslarına yenileri eklenecektir elbet. Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı lakin bu defa konulan kapanlar sürprizli ‘hediyelerle’ dolu. Tekrar en baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok denetimli filan diye sonradan ciyaklamayın!..”