Fenerbahçe, Mariano Diaz için girişimlere başladı

Yeni dönemin şampiyon takımını kurmak için transfer harekatına devam eden Fenerbahçe’de kıymetli bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe, Real Madrid’in Dominikli forveti Mariano Diaz için masaya oturdu. Real Madrid, Diaz ile yolları ayırmak için gelen tüm tekliflere kapısını açmış durumda.

Masaya oturuldu

Şu ana kadar Getafe ve Fenerbahçe’den teklif alan Mariano Diaz, Getafe’yi geri çevirdi. Fenerbahçe ile görüşmeler ise değerli bir noktaya geldi. Golcü oyuncunun menajeri David Ortanda ile masaya oturan Fenerbahçe, oyuncudan 4 milyon Euro maaş talebiyle karşılaştı. Fenerbahçe ise bu istenen fiyatın ödenemeyeceğini lakin tüm muvaffakiyet bonuslarıyla birlikte 3 milyon Euro’luk bir maaşın geçerli olduğu bir teklifi iletti. Mariano ve menajeri, Fenerbahçe’nin son teklifi üzerine düşünmek için mühlet istedi.

Fenerbahçe beklemede

Takvim’in haberine nazaran; Fenerbahçe cephesi de bu yanıt üzerine beklemeye başladı. 28 yaşında ve 1.80 uzunluğunda olan Dominikli santrfor Mariano Diaz, Real Madrid’e 2018 yılında Lyon kulübünden transfer oldu. Real Madrid bu transfer için Fransız kulübüne 21.5 milyon Euro bonservis ödedi. Real Madrid ile 2023 haziranına kadar mukavelesi bulunan Mariano Diaz’ın aktüel piyasa bedeli 6 milyon Euro civarında.

11 maçta forma giydi!

Diaz geçtiğimiz dönem Real Madrid formasını 11 resmi maçta giydi. 1 gol ve 1 asiste imza attı.