Ev sahibi şikayete gidince kamyonetini de çaldılar

İstanbul Esenyurt Çınar Mahallesi’nde 19 Haziran Pazar günü sabah erken saatlerde bir apartman dairesine üç kuşkulu girdi. Konuttan televizyon, bilgisayar monitörü ve bir ölçü para çalan hırsızlar bir müddet apartman etrafında bekledi.

Eve bir daha girip kamyonet anahtarını da çaldılar

Sabah uyandıklarında soyulduklarını anlayan meskenin sahipleri, polis merkezine gitti. Bu durumu fırsat bilen hırsızlar, ikinci defa girdikleri meskenden bu sefer kamyonetin anahtarını da aldı. Çaldıkları eşyaları, konut sahibinin kamyonetiyle taşıdılar.

Güvenlik kameralarında konuta tekrar girdikleri görüldü

Hırsızlıkla ilgili çalışma başlatan polis, güvenlik kamera imajlarını incelemeye aldı. Manzaralarda hırsızların apartman etrafında beklediği, konut sahipleri ihbar için karakola gidince apartmana yine girdikleri görülüyor. Hırsızlar çaldıkları eşyaları kamyonete yükleyip, mahalleden ayrılıyor. Polis, çalınan kamyoneti kısa müddet içinde bulurken, şüphelileri yakalamak için çalışmalar sürüyor.

‘Bizim burada can güvenliğimiz yok’

Mahalle sakini Necla Beçler, “Sabah saat 04.00-05.00 sıralarında meskene girmişler. Televizyon ve bilgisayar monitörü çalmışlar. Biz hiç duymadık seslerini. Tabi mesken sahipleri sabah soyulduğunu fark edip karakola gidiyorlar, şikayet için. Bu sırada hırsızlar konuta tekrar girip, kamyonetin anahtarını da çalmışlar. Çok şaşırdık. Mesken sahipleri evdeyken gelmişler. Bizim burada can güvenliğimiz yok sahiden. Bizi bile götürürler” dedi.