Ev fiyatına ABD’de ada… Satın almanın şartları var

ABD’nin Maine eyaleti yakınında bulunan Ducks Ledges isimli ada satışa çıkarıldı. Nispeten uygun fiyatıyla dikkat çeken 1,5 dönümlük adanın fiyatı 399 bin dolar (yaklaşık 6,8 milyon lira) olarak belirlendi. Adanın üzerinde tıpkı vakitte yeni sahibini bekleyen bir mesken de yer alıyor.

Duck Ledges adasının sahibi ve satışından sorumlu emlakçı Billy Milliken,Maine’den tekneyle 10 dakika uzaklıkta olduğunu belirterek, “Ada kentteki gürültü ve ışık kirliliğinden uzakta. Burada, geceleri hava karanlık ve hoş olur” dedi.

‘Adayı satın almak isteyenlerin burada bir gece geçirmesi gerekiyor’

2007’den beri adanın sahibi olan Milliken, potansiyel alıcıların istediği 399 bin dolarlık fiyatı karşılamalarının yanı sıra bir kaidesi daha olduğunu söyledi. Ducks Ledges ile ilgilenen herkesin adada bir gece geçirmeye ve Milliken’i kazanmaya hazır olması gerekiyor.

Milliken, “Adayı satın almak isteyenlerin burada bir gece geçirmesini istiyorum. Bunun nedeni ise yeni sahibinin adanın hoş görüntüsünün kıymetini anlaması, lakin birebir vakitte burada karşılaşacağı zorluklarla uğraşmaya istekli olmalı” sözlerini kullandı.

Ducks Ledges’in yeni sahibine verilmeyen çağdaş konforlar ortasında akan su ve ısı yer alıyor. Milliken, konukların tuvalet ihtyiacını gidermek için, kır konutuna kısa bir arada bulunan kulübeyi kullanması gerektiğini aktardı.