Warning: ftp_fget() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/localhaber1/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-ftpext.php on line 146

Esnaf, Akşener’e AKP pişmanlığını aktardı: Erdoğan bizim için hayal kırıklığı

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde esnafı ziyaret etti, yurttaşlarla sohbet etti.

Akşener’in “İşler nasıl” diye sorduğu bir kasap, “Devletin işleri gibi… Çok çalışıyoruz, daima cari açık veriyoruz” karşılığını verdi. Akşener de GÜZEL Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta’ya dönerek, “Bana bak senden yeterli, arkadaş iktisatçı, kamu maliyesi üstün biliyor lakin buradaki arkadaş da iş insanı” dedi. Kasap şöyle devam etti:

“Realite bu, işin gerçeği artık masraflar ağır geliyor. İster istemez bizi yabancı emekçi çalıştırmaya sevk ediyor. Niçin? Bugün olağan minimum ücretlinin maliyeti neredeyse 8-10 bin liraları buluyor. Çıkamıyoruz… Haklı olarak emekçi de haklı bunu talep ediyor ona da yetmiyor. Bu türlü iki ucu sıkıntı bir değneğin üzerinde yürüyoruz.”

‘4 aylık abdestle 12 ay namaz kılmak zorundayız’

Akşener’in “Her hafta gelip, bir kilo yahut bütün tavuk alan bir ailenin şu anda durumu nedir?” sorusuna, kasabın karşılığı; “Ben 15 yıldır bu ilçedeyim, daima bu işi yaptım. Bu sene evvelki yılları üçte biri, tüketim. Biz kışın yaptığımız işi şu an yapıyoruz. Dört aylık abdestle 12 ay namaz kılmak zorundayız. 4 ay iş yapabilmeliyiz ki kalan 8 ay bunu besleyebilsin. Şu gidiş o denli değil, benim bildiğim kısa müddette bu ilçede 8-10 tane dükkan kapandı ki buradaki esnaf sayısı belli” oldu.

Akşener’in ziyaret ettiği bir esnaf ise şu sözlerle kaygı yandı:

‘Erdoğan bizim için bir hayal kırıklığı oldu. siyasetçilere inancımız sarsıldı’

Liyakatli atamalar bekliyoruz, gözlerinden ışık saçan bakanlar değil de ayakları yere basan bakanlar istiyoruz. Masal dinlemek istemiyoruz, vatandaş olarak artık biz, çok dinledik. Üç devir AK Parti’ye o vermiş biri olarak konuşuyorum, üçüncü devrinden çok pişmanım. Tayyip Erdoğan bizim için bir hayal kırıklığı oldu. O yüzden siyasetçilere inancımız sarsıldı. Ben üç periyot oy verdim, AK Parti’ye. Gelinen nokta bu. Bu türlü hayal etmemiştik, tabi oy verirken.”

Akşener ise şu cevabı verdi:

“Kendime ettiğim dua şu: Allah beni ve arkadaşlarımı size karşı mahcup etmesin. Farkındaysanız benim tavrım, şahsî tavrım; palavra söyleyemeye müsait değil. Ben Cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtim. Bu türlü değerlendirin.”

Akşener’in “Akşam ne yemek pişirdin” diye sorduğu bir bayan yurttaş şu karşılığı verdi:

“Eşim çalışıyor, parayı ne yapıyorsun diye soruyorum sen bilmiyorsun diyor. O orada çalışıyor ben burada çalışıyorum ve çocuklarımın geleceğinden, bütün gençlerin geleceğinden kaygılıyım. Neden çocuklarımı okutuyorum, ellerine mesleğini alsın diye okutuyorum. Bugün diplomalı, işsiz gezmesin diye okutuyorum. Lakin bugün iş yok. Okutuyorum, gidip markette personellik yapsın diye değil. Lokantaya girip, bulaşıkçılık yapsın diye değil. Yani daha ne diyeyim, ben? Çocuklarım için, gençler için; şu vatana güzel bir insan nasip etsin. Gelip de yemeyen sahiden şu halkın hakkını koruyan. Ben AK Parti’ye oy verdim, pişmanım. Benim kızım 2023’ü bekliyor.”

Next Post