Dursun Özbek’ten Galatasaray Adası müjdesi

Sarı-kırmızılı kulübün ikinci lideri Metin Öztürk, idare heyeti sözcüsü İstek Morova ve Galatasaray Sportif AŞ. Lider Vekili Erden Timur ile Galatasaray Adası’na gelen Lider Özbek, çalışmalar hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yıllar sonra Galatasaray Adası’na tekrar kavuşacaklarını belirten Dursun Özbek, “Hasret bitiyor. Adanın tahliyesi için emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Geç de olsa adamıza kavuştuk. Adanın irtifak hakkı için ağır bir biçimde çalışıyoruz. Ayrıyeten buranın hali perişan. Onarımı için idare heyeti bütçe oluşturdu. Eskisinden daha hoş hale getirilip, Galatasaraylıların buyruğuna verilecek.” diye konuştu.

Dursun Özbek, Galatasaray Adası’nın toplumsal tesis olarak kullanılacağını vurgulayarak, “Kar gayeli bir nokta değil. Kürek şubesini de buraya getirmeyi düşünüyoruz. Galatasaray Üniversitesiyle birlikte bir kürek grubu oluşturup, çalışmalarını burada yapmasını sağlayacağız. Kimi kısımlar bize ilişkin değil. İrtifak hakkını alır almaz Galatasaraylılara muştuyu vereceğim. Kulübe güzel olmasını diliyorum. Çalışmalara başladık. Evvel molozlardan temizlenmesi lazım. En hızlı halde yapmayı düşünüyoruz. Misyonumuz, adayı eskisinden daha hoş hale getirip, üyelerin kullanımına açmak. El birliğiyle burayı en kısa müddette bitireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Metin Öztürk, sarı-kırmızılı kulüp için Galatasaray Adası’nın kıymetine değinerek, “Başkanımızın başlattığı çalışma inşallah en kısa müddette tamamlanacak. Merhum babam 30 sene burada müdürlük yaptı. Ben de Galatasaray’ın yöneticisi olarak üyelerimizle burada bir ortaya geleceğim. Burası bizim için bir sembol.” biçiminde görüş belirtti.

Erden Timur ise Galatasaray Adası’nın hizmete açılması için sıkı bir biçimde çalışmalara başladıklarını aktardı.

Transfer çalışmaları ve teknik yönetici Domenec Torrent ile mukavele fesih görüşmelerine ait Timur, “Merakınızı anlıyoruz. Tüm çalışmalar yapılıyor.” tabirlerini kullandı.