Dr. Öz ve Philadelphia Belediye Başkanı arasında istifa polemiği

Philadelphia’nın demokrat Belediye Lideri Jim Kenney‘nin ABD’de 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında kentte iki polisin yaralanmasına neden olan silah şiddetinin akabinde yaptığı “Sürekli makûs bir şey olacak diye bekliyorum. Belediye Lideri olmadığımda memnun olacağım ve birtakım şeylerin tadını çıkarabileceğim” açıklaması Mehmet Öz ile ortasında polemiğe neden oldu.

Öz, Kenney’in açıklamalarına, “Belediye Lideri Kenney, istifa etmeli. Kenney’in belediye lideri olmadığında keyifli olacağını açıklaması Philadelphia’dan vazgeçtiğinin diğer bir göstergesi” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi ve istifa daveti yaptı.

Mehmet Öz, kentteki kabahat oranlarının yüksek olmasından “radikal çok sol politikalar” yürütmekle suçladığı Kenney ve Demokrat rakibi John Fetterman‘ı sorumlu tuttu.

‘Minnet duyuyorum’

Kenney ise bunun üzerine, kelamlarına açıklık getirmek için, silahlı akının akabinde öfkeyle bu kelamları sarf ettiğini ve Philadelphia belediye lideri olduğuna ve kendisini bu vazifeye seçen insanlara minnet duyduğunu söyledi.