Cüneyt Arkın’a veda, Yeşilçam’a saygı duruşu

Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın, bugün tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayata gözlerini yumdu. Usta sanatkarın, sinemalarda hayat verdiği karakterlerin hiç unutulmadığı bir kere daha fark edildi.

Efsaneleşen sinemalar gündemde

Cüneyt Arkın’ın başrolünü oynadığı devrin gençlerinin hayranlıkla izlediği Kara Murat sinema serileri, milyonların gönlüne taht kuran Battal Gazi Destanı, fantastik bilimkurgunun unutulmaz yapıtlarından Dünyayı Kurtaran Adam, yediden yetmişe herkesi sinema perdesine kilitleyen Köroğlu yine gündeme geldi.

Yeşilçam’a hürmet duruşu

Bununla birlikte Cüneyt Arkın’a veda, Yeşilçam’a hürmet duruşuna dönüştü ve toplumsal medyada binlerce kullanıcı Yeşilçam’ın dev isimlerini hürmetle andı.

Geçtiğimiz ocak ayında hayatını kaybeden usta sanatçı Fatma Girik de bugün tekrar hafızalara kazınan fotoğrafları, sinemaları ve kelamlarıyla anıldı. Türk sinemasının en sevilen isimlerinden Tarık Akan da unutulmadı. Yeşilçam’ın en başarılı oyuncularından olan Tarık Akan da hem oyunculuğu hem de duruşuyla bugün bir daha hürmetle hatırlandı.