CHP’li Öztunç’tan Marmaris tepkisi: Biz bu filmi geçen yıl izlemiştik

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Genel Lider Başdanışmanı Gençosman Killik, CHP Konya Milletvekilleri Abdüllatif Şener ve İsmail Atakan Ünver, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ile birlikte bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Dün akşamdan beri Marmaris’te süren orman yangınlarına ait konuşan Öztunç, “Belli ki birileri yakmış, sabotaj ihtimali çok yüksek. Belediye liderlerinin yaptığı açıklamalar da bu istikamette. Bir sabotaj olduğu görülüyor. Umarım havadan müdahaleler ile yangın söndürülür ve geçen yılki imgeler bir kere daha yaşanmaz” dedi.

Hükümet kanadından ‘gece görüşlü yangın söndürme helikopterlerinin dahil edildiği’ tarafında açıklama yapıldığını hatırlatan Öztunç, “Dün gece havadan müdahale edilemedi. Yangın sönecekti lakin müdahale olmadı. Zira gece görüşlü yangın söndürme helikopteri yok. Hiç ders almamışlar. Tıpkı iş bilmezlik, birebir becerisizlik, birebir dağınıklık devam ediyor. Geçen yıl neyse bu yıl birebiri yaşanıyor. Biz, bu sineması geçen yıl izlemiştik” sözlerini kullandı.

‘Yazın başında uyarıyoruz’

Tedbir alınması noktasında ihtarda bulunan Öztunç, “Yazın başında uyarıyoruz. Yazın yeniden kuru geçeceğini bilerek, yeniden yangın çıkma ihtimalinin yüksek olduğundan hareketle uyarıyoruz. Önlem alın. Helikopterse helikopter, uçakça uçak, gece görüşlü helikopter ise helikopter. Yangın söndürme grubuna katın” diye konuştu.